Vlastimil Rada

22552. Průšvih na Willyho komandě aneb František Bachmayer

popis: Akvarel, 20x26 cm. Nesignováno. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Žák AVU (1912-1920), kde se učil od profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Krajinář, figuralista, ilustrátor a karikaturista. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Maloval také obrazy s motivem venkova. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Četné výstavy v zahraničních metropolích (Berlín, Moskva, Paříž,...)

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

dražba ukončena: 26.09.2018 22:39:00

vyvolávací cena: 600 Kč

vydraženo za: 600 Kč

600 Kč limit (26.09.2018 15:45:31) 2221