Vlastimil  Rada - Předjaří

Olej na kartonu, 41x52 cm. Signováno vpravo dole V. Rada. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 63 cm

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

posouzeno znalcem
114115. Předjaří
Zbývá:9 dnů, 3 hodin
Konec dražby:24.04.2024 20:33:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 400 Kč