Vlastimil  Rada - Pohled do krajiny

Olej na plátně, 49x80 cm. Signováno vpravo dole Vlast. Rada 1942. Olištováno.

Pozn.: Zezadu pozůstalostní razítko. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

17584. Pohled do krajiny
Dražba ukončena:29.03.2018 21:24:03
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:8 000 Kč