Vlastimil  Rada - Děťátko

Olej na plátně, 70x60 cm. Signováno vlevo dole V. Rada 1925. Nerámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Pozdější signatura.

o autorovi: 1895, České Budějovice - 1962, Praha
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na AVU u profesorů Švabinského, Preislera a Štursy. Působil jako profesor ve speciální malířské škole na AVU v Praze a ve speciální grafické škole tamtéž. Člen, přední teoretik a výtvarník Umělecké besedy, člen SČUG Hollar. V rané tvorbě se zaměřoval na krajinné akvarely. Namaloval cyklus historických obrazů s husitskou tématikou. V kresbě se zaměřil na život a zvyky českého venkova, které vykreslil s humorem a nádechem satiry. Účastnil se četných výstav v zahraničních metropolích. Byl spoluautorem humoristických povídek, řadu let spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Žákem.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč

57213. Děťátko
Dražba ukončena:31.03.2021 20:42:30
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 800 Kč