Vlaho Bukovac - Portrét

Kombinovaná technika, 50x35 cm. Signováno vpravo dole Vlaho Bukovac. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 58 cm

o autorovi: 1855 - 1922
Narodil se v chorvatském Cavtatu u Dubrovníku. Studoval v Paříži u Alexandre Cabanela. V Praze působil jako profesor na AVU. Mezi jeho žáky patřili např. Emil Filla, Bohumil Kubišta, Bedřich Feigl a další. Ve své tvorbě zabýval převážně portréty a krajinomalbou. Svá díla signoval často velmi odlišně, a to Bukovac, Boukovatz nebo pseudonymem Andrez, v Bělehradě používal signaturu Bukovac psanou cyrilicí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 400 000 Kč.

vydraženo top posouzeno znalcem
111447. Portrét
Dražba ukončena:28.02.2024 22:24:55
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:13 000 Kč