Vlaho Bukovac - Dubrovník

Kolorovaný dřevoryt, 29x27 cm. Signováno vpravo dole tužkou Vlaho Bukovac. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Papír mírně poškozen.

Nejdelší strana: 60 cm

o autorovi: 1855 - 1922
Narodil se v chorvatském Cavtatu u Dubrovníku. Studoval v Paříži u Alexandre Cabanela. V Praze působil jako profesor na AVU. Mezi jeho žáky patřili např. Emil Filla, Bohumil Kubišta, Bedřich Feigl a další. Ve své tvorbě zabýval převážně portréty a krajinomalbou. Svá díla signoval často velmi odlišně, a to Bukovac, Boukovatz nebo pseudonymem Andrez, v Bělehradě používal signaturu Bukovac psanou cyrilicí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 400 000 Kč.

76778. Dubrovník
Dražba ukončena:12.05.2022 22:55:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:10 000 Kč