Litografie, 35x55 cm. Signováno tužkou vpravo dole V. Kaván 73. Rám, sklo.
Nejdelší strana: 70 cm
o autorovi: 1924 – 2003
Malíř, textilní výtvarník. Studoval roční přípravku u profesorů Slíže, Dillingera a Müllera, pokračoval na VŠUP v Praze. Věnoval se užité grafice, ale významnou součástí jeho výtvarné práce byl textil – navrhoval závěsy, šátky, šatovky pro Ústředí lidové umělecké výroby v Praze. Navrhoval dekorativní látky pro veřejné prostory, tapisérie a další díla do interiérů. V 60. letech odešel do italského Bolzana, kde žil a umělecky pracoval až do konce života.