Vladimír Vašíček - Žlutá kompozice

Kombinovaná technika, 47x34 cm. Signováno vlevo dole Vašíček 72. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

59897. Žlutá kompozice
Dražba ukončena:26.05.2021 21:43:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč