Vladimír Vašíček - Zelená krajina

Akvarel, 41x58 cm. Signováno vlevo dole Vašíček 62. Rám, pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 77 cm

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

82541. Zelená krajina
Dražba ukončena:01.09.2022 20:24:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:9 500 Kč