Vladimír Vašíček - Zátiší s kyticí, vázou a třešněmi

Olej na kartonu, 25x35 cm, signováno vpravo nahoře Vašíček 57, rám, zaskleno.

Pozn.: Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

11890. Zátiší s kyticí, vázou a třešněmi
Dražba ukončena:29.06.2017 18:12:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:9 500 Kč