Vladimír Vašíček - Veselá abstrakce

Kombinovaná technika, 45x21 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 76. Pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 56 cm

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

84937. Veselá abstrakce
Dražba ukončena:26.10.2022 20:24:16
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 700 Kč