Vladimír Vašíček - Marie

Kresba barevnými fixy na papíře, 56x40 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 67. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Razantní provedení řadí tuto práci mezi významná díla moravského modernisty plně navazující na moderní folklorní tvorbu Fr. Hudečka, Vaculky, Kotíka. Sbírková vzácně se vyskytující ukázka galerijní tvorby vynikajícího modernisty.

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

42407. Marie
Dražba ukončena:26.03.2020 19:28:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč