Vladimír Vašíček - Marie

Kresba barevnými fixy na papíře, 56x40 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 67. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Razantní provedení řadí tuto práci mezi významná díla moravského modernisty plně navazující na moderní folklorní tvorbu Fr. Hudečka, Vaculky, Kotíka. Sbírková vzácně se vyskytující ukázka galerijní tvorby vynikajícího modernisty.

o autorovi: 1919 - 2003
Narodil se v Mistříně. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích, od r. 1960 abstraktně. Souběžně se věnoval i restaurátorství.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

42407. Marie
Dražba ukončena:26.03.2020 19:28:42
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč