Vladimír Vašíček - Kytice jiřin

Olej na plátně, 30x30 cm. Signováno vlevo dole Vašíček 76. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Rodina současného majitele získala dílo přímo od autora. Konzultováno a pravost ověřena prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc..

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

19825. Kytice jiřin
Dražba ukončena:26.04.2018 19:07:30
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 200 Kč