Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům.
Olej na plátně, 60 x 40 cm, signováno vpravo dole autorsky vrypem do mokré malby s datací 62 (1962), rámováno v autorském masivním uměleckém profilovaném rámu se šedozelenou patinací. Tvorbu mistra Vašíčka lze rozdělit na tři základní části. 1. krajina a zátiší, 2. abstraktní malba, 3. moderní folklorní malba. Mistr Vašíček se inspiroval abstraktní malbou u přítele malíře Šímy při svém pobytu v Paříži. Toto dílo pochází přímo z majetku autora. Na trhu s uměním se nejméně vyskytují právě zátiší s kyticemi, neboť je maloval většinou jen pro úzký okruh přátel, nebo pro členy rodiny a příbuzenstvo, vždy jako dary. Krásná, výjimečná práce dnes již konečně velmi ceněného umělce, pocházejícího z Moravského Slovácka – Svatobořic u Kyjova.
o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.