Vladimír Vašíček - Dvě dívky

Kombinovaná technika, 60x42 cm. Signováno vpravo dole Vašíček 65. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Současný majitel získal dílo přímo od rodiny autora.

Nejdelší strana: 79 cm

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

94618. Dvě dívky
Dražba ukončena:31.05.2023 20:37:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 300 Kč