Vladimír Vašíček - U chalupy

Akvarel na papíře, 44x62 cm, signováno vlevo dole Vašíček 1951, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Pasparta místy znečištěna. Papír poškozen.

o autorovi: 1919-2003
Malíř, grafik. V Kyjově se vyučil chrámové malbě, za války vystudoval Školu umění ve Zlíně a v roce 1948 dokončil AVU v Praze. Celý život tvořil ve Svatobořicích. V počáteční figurální žánrové a krajinářské tvorbě byl ovlivněn expresí, fauvismem, kubismem, od 60. let přešel k abstrakci (zvláště geometrické). V 70. letech byl činný i jako restaurátor církevních památek.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.

7037. U chalupy
Dražba ukončena:25.01.2017 21:45:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:4 500 Kč