Olej na plátně, 67x62 cm. Signováno vlevo dole V. Sychra. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Olej na plátně, 67x62 cm. Signováno v pravo dole V. Sychra. Rámováno.
Ukázka moderní krajinomalby, která odkazuje ke kvalitním malířským základům. Za použiví nekomplikované barevnosti autor skvěle vyjádřil prostorovou hloubku námětu, která je pro jeho díla příznačná. Zobrazená cesta k vesnici dokonale vyjadřuje autmosféru mírumilovného českého venkova uprostřed léta. Vladimír Sychra, jehož díla jsou i ve sbírkách Národní galerie v Praze, měl ve své tvorbě široký záběr a představené dílo je mistrovskou ukázkou jeho tvorby krajinářské.
pozn.: Rám mírně poškozen, malba poškozena. Pozdější autorská signatura. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
o autorovi: 1903-1963
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 470 000 Kč