Vladimír Svoboda - Zelená abstrakce

Kombinovaná technika, 113x80 cm. Signováno uprostřed vpravo Svoboda 89. Rámováno.

o autorovi: 1937-2023
Narodil se v Jiříkovicích. Formálně výtvarně vzdělán nebyl. Svůj talent rozvinul při práci na restaurování v dílně bratří Kotrbových v Brně. Ovlivněn surrealismem a fantaskním uměním, vytvořil si osobitou malířskou techniku. Náměty své tvorby čerpal z přírody a biblických příběhů. Jeho velkoformátové obrazy nacházejí uplatnění v mnohých veřejných prostorách včetně sakrálních. Byl členem Rady České televize.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

96391. Zelená abstrakce
Dražba ukončena:28.06.2023 20:39:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:9 000 Kč