Kombinovaná technika, 81x61 cm. Nesignováno Rámováno.
Nejdelší strana: 86 cm
Předložené dílo „Krákory“ je zajímavou ukázkou dekorativní práce v tvorbě Vladimíra Svobody. Na obrazovém prostoru se v dynamickém pohybu vznášejí dva ptáci obklopeni geometrickými tvary, které podporují vířivý děj. Geometrická tělesa utvářejí těla ptáků a jasně je vymezují na pozadí. Kompozici dominuje výrazný zelený tón, který je rozložen do smaragdových a zeleno-modrých odstínů, které jsou doplněné okrem a červenými akcenty. Velmi jasná kompozice září na jemném modrém pozadí. Jedná se o nepochybně kvalitní umělecké dílo, které je skvělou sběratelskou příležitostí.
o autorovi: 1937-2023
Narodil se v Jiříkovicích. Formálně výtvarně vzdělán nebyl. Svůj talent rozvinul při práci na restaurování v dílně bratří Kotrbových v Brně. Ovlivněn surrealismem a fantaskním uměním, vytvořil si osobitou malířskou techniku. Náměty své tvorby čerpal z přírody a biblických příběhů. Jeho velkoformátové obrazy nacházejí uplatnění v mnohých veřejných prostorách včetně sakrálních. Byl členem Rady České televize.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.