Vladimír Suchánek - Epilog

Litografie, 70x50 cm. Signováno tužkou vpravo dole Vlad. Suchánek Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Dole autorovo věnování bývalemu prezidentu ČR Václavu Klausovi k jeho inauguraci v roce 2003.

Nejdelší strana: 93 cm

Barevné litografie Vladimíra Suchánka jsou dokladem autorovy bohaté imaginace, vysoce rozvinutého estetického cítění a perfektního zvládnutí techniky. Předložená práce skvěle propojuje konkrétní detail hereckých postav a jemný plynulý valér, ve kterém se těla rozplývají. Postupný přechod barev umožňuje divákovi vnímat kvalitu snového prostoru pointovaného figurativním motivem s jeho drobnými detaily a rastrem vzoru divadelních kostýmů. Jako celek litografie hluboce zapůsobí kultivovanou kompozicí, grafickou křehkostí a hloubkou, která výborně souzní s námětem epilogu. Vladimír Suchánek se právem řadí k významným českým umělcům druhé poloviny 20. století, který získal mezinárodní uznání.

o autorovi: 1933 - 2021

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 23 000 Kč.

119825. Epilog
Dražba ukončena:01.08.2024 21:20:50
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč