Vladimír Soukup - Nedělní ráno ve městě

Olej na plátně, 88x59 cm, signováno vzadu Vladimír Soukup, nerámováno.

o autorovi: 1926 – 2004
Malíř, grafik, pedagog. Studoval na Masákově škole dekorativních umění, kresbu a malbu u prof. V. Vorlíčka na Státní odborné škole pro umělecký průmysl v Jablonci n. Nisou a kresbu a užitou grafiku u K. Müllera na Státní grafické škole v Praze. Na VŠUP získal osvědčení pro učitelství na národních školách. Pracoval jako kartograf ve Vojenském zeměpisném ústavu. Ve volné tvorbě maloval krajiny naplněné optimismem, pohodou a radostí, ale také díla inspirovaná životem a náboženstvím. Z technik používal nejčastěji akvarel, temperu a olejomalbu, v grafice sítotisk, linoryt, ofset.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 600 Kč.

12357. Nedělní ráno ve městě
Dražba ukončena:20.09.2017 20:29:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (18.09.2017 0:30:56) 683
500 Kč 01.07.2017 21:48:19 1277