Vladimír Pukl - Dívka v květu

Dřevoryt, 44x35 cm. Signováno vlevo dole hůže čitelně Pukl.

Pozn.: Papír poškozen.

o autorovi: 2.3.1896 v Dobromělicích u Prostějova - 24.5.1970 v Olomouci. Studoval u profesora J. Schussera na Uměleckoprůmyslové škole v Praze v letech 1919 - 1920 a na Akademii výtvarných umění v Praze v grafické speciálce u profesora T.F. Šimona v letech 1929 - 1932. Později v období mezi lety 1945 - 1948 působil jako profesor grafiky na této škole. Studijní cesty konal po Itálii v letech 1935 a 1938 a Jugoslávii v letech 1936 a 1937. Byl členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar od roku 1934. V letech 1950 - 1958 přednášel na Akademii výtvarných umění anatomii, napsal skripta Příručka plastické anatomie lidského těla pro výtvarníky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

20598. Dívka v květu
Dražba ukončena:31.05.2018 21:25:19
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 600 Kč