Vladimír Pukl - Děvče u jezírka

Dřevoryt, 30x40 cm. Signováno vpravo dole V. Pukl. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 2.3.1896 v Dobromělicích u Prostějova - 24.5.1970 v Olomouci. Studoval u profesora J. Schussera na Uměleckoprůmyslové škole v Praze v letech 1919 - 1920 a na Akademii výtvarných umění v Praze v grafické speciálce u profesora T.F. Šimona v letech 1929 - 1932. Později v období mezi lety 1945 - 1948 působil jako profesor grafiky na této škole. Studijní cesty konal po Itálii v letech 1935 a 1938 a Jugoslávii v letech 1936 a 1937. Byl členem Sdružení českých umělců grafiků Hollar od roku 1934. V letech 1950 - 1958 přednášel na Akademii výtvarných umění anatomii, napsal skripta Příručka plastické anatomie lidského těla pro výtvarníky.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 20 000 Kč.

26309. Děvče u jezírka
Dražba ukončena:16.01.2019 18:28:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 04.01.2019 13:32:58 2798