Vladimír Novák - Konstrukce

Litografie, 42x29 cm. Signováno dole uprostřed V. Novák. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1947
Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval na SOŠV v Praze a malbu v malířské speciálce u prof. Paderlíka na AVU v Praze. Věnuje se malbě, kresbě a grafice. Od expresivních figur přešel k abstrahovaným figurám – znakům v kontrastně barevných polích, později se navrátil k expresi a agresivní barevnosti. Vedle malby se též věnoval ilustracím. Je členem SVU Mánes. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG v Praze, Českého muzea výtvarných umění v Praze, GHMP, AJG v Hluboké n. Vltavou, GVV v Liberci, v Karlových Varech a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 100 000 Kč.

Vladimír Novák
40644. Konstrukce
Dražba ukončena:12.02.2020 22:14:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 17.01.2020 8:20:51 831