Vladimír Merta - Krajina

Enkaustika a papírmašé, 45x55 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 64 cm

o autorovi: 1957
Malíř, grafik, sochař, akční umělec. Studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti a malířství na AVU v Praze u O. Oplta. Absolvoval studijní pobyty v USA a v Kanadě. Jeho tvorba je ovlivněna zkušenostmi s konceptuálním uměním a land-artem. První instalace a objekty vznikaly v přírodě a smysl pro přírodní kvality a materiály v jeho pracích přetrvává. Je členem výtvarné skupiny Česká alternativa a Nové skupiny. Jeho práce jsou součástí sbírek GHMP v Praze, Muzea umění Olomouc a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 180 000 Kč

top
117441. Krajina
Zbývá:3 dnů, 5 hodin
Konec dražby:27.06.2024 20:10:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:6 000 Kč