Vladimír Kompánek - Zima

Olej na plátně fixovaném na sololitu, 34x50 cm. Signováno vpravo dole V. Kompánek. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Jiřinou Diváckou CSc..

Nejdelší strana: 64 cm

o autorovi: 1927-2011
Narodil se ve slovenském Rajci. Studoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Ve své tvorbě se věnoval hlavně dřevěným skulpturám. Náměty čerpal z lidových motivů, inspirovaly ho také ženy. Vytvářel i hračky a věnoval se malbě. Byl spoluzakladatelem Skupiny Mikuláše Galandy.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 450 000 Kč.

posouzeno znalcem
114240. Zima
Zbývá:10 dnů, 2 hodin
Konec dražby:25.04.2024 20:17:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:16 000 Kč