Olej na plátně, 70x95 cm. Signováno dole uprostřed V. Komárek. Rámováno.
Nejdelší strana: 107 cm
Z předloženého obrazu promlouvá ztišená lyrika vyjádřená minimalistickými výrazovými prostředky, která je pro Vladimíra Komárka naprosto typická. Autor zde diváka zavádí do meditativního snu zahrady, kterou vymezuje architektura vysokého sedlového portálu. Štíhlé stromy s křehkými kmeny a oblými korunami se v prostoru vznáší jako přívětivé figury očekávající návštěvníka v mlze. Komárek se tradičně vyjadřuje kultivovanou, ale nešlechtěnou technikou, která v divákovi vyvolává pocity klidu, spočinutí a zájmu o prožití jemné baladičnosti obrazu. Šedá takřka monochromní paleta krásně ladí s lomeným odstínem zeleně a dodává malbě nádech tajemství. Jedná se o reprezentativní ukázku díla Vladimíra Komárka, kterou lze jedině doporučit ke koupi.
o autorovi: 1928 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.