Olej na plátně, 70x100 cm. Signováno vlevo dole V. Komárek 72. Olištováno.
Nejdelší strana: 105 cm
Obraz Manželé od Vladimíra Komárka je plný tiché lyriky, která u diváka vybízí vnímat řeč jemných náznaků. Malíř zde zobrazuje symetrickou kompozici s podobiznami manželské dvojice, které jako jednotící prvek spojuje váza s tulipány. Malířský přednes je postaven na nekřiklavých výrazových prostředcích, tedy statickém usazení motivů do formátu a perleťové téměř monochromní paletě, která umožňuje číst autorovy pohyby při nanášení barev na plátno. Námět i jeho podání vyvolává pocity melancholie, zároveň však představuje tichou oslavu běžnosti života a naplňujícího smyslu lidských osudů. Vnitřní sdělení obrazu Komárek jako vždy zprostředkovává svým neopakovatelným metafyzickým a bytostně estetickým pojetím malby. Koupi obrazu lze jedině doporučit.
o autorovi: 1928 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.