Olej na sololitu, 59x76 cm. Signováno dole uprostřed V. Komárek 84. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.
Nejdelší strana: 80 cm
Lyrická, jemná a citlivá. Těmito kvalitami se vyznačuje předložený obraz Vladimíra Komárka s názvem Květináče. Jedná se o typickou ukázku příznačného malířského přednesu, jímž se tento čelní představitel české imaginativní malby vyjadřoval. Kompozice tří květináčů se stylizovanými rostlinami je přehledná, frontální, mírně dekorativní, přesto však semknutá a plně sdílná. Oproštěné meditativní hloubce odpovídá snová barevnost, která je založena na lomených odstínech šedé a lila. Zvnitřnělou atmosféru podporuje čitelný rukopis, který na povrchu malby zanechává známky malířské práce a zároveň vytváří strukturu, která opticky aktivuje divákovu pozornost. Komárek se zde soustředí na zdánlivě jednoduché téma, které mu však slouží k vyjádření baladické hloubky prožitku, který dokáže přivodit letmý dotek skutečnosti. Vysoce ceněná díla Vladimíra Komárka se vyznačují vtahující poetikou, která na diváka působí svou nekřiklavou intenzitou a křehkou prostotou. Nabízené dílo to může jen potvrdit.
o autorovi: 1928 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.