Olej na plátně, 70x60 cm, Monogramováno dole uprostřed V.Komárek Rámováno.
Stav: Bez poškození Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.
Nejdelší strana: 70 cm
Vladimír Komárek je velmi dobře znám díky svému nezaměnitelnému malířskému přednesu, jemuž je vlastní nevtíravá poetická estetika a skromnost ve využití výrazových prostředků. Nabízený obraz je toho výborným příkladem. Kompozici výjevu zaplňují dva mostní oblouky, nad nimiž lze pozorovat průčelí gotické katedrály. Malba je pojednána téměř monochromním koloritem, který posiluje meditativní působení díla. Ocenit je třeba také autorovo zacházení s rukopisem, který sice ponechává na plátně stopy po práci s nástrojem, nestrhává na sebe však pozornost na úkor vyznění obrazu jako celku. Jde o reprezentativní ukázku tvorby velmi ceněného umělce, která divákovi umožňuje vnímat neopakovatelnou kombinaci spirituálního námětu a jeho lyrického zpracování.
o autorovi: 1928 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč.