Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno dole uprostřed V. Komárek 95. Rámováno.
Nejdelší strana: 94 cm
Olejomalba „Hudební zátiší“ je vynikající ukázkou tvorby čelního představitele české imaginativní malby Vladimíra Komárka, ve které se autor obrací k poetickému zobrazení předmětů na neutrálním, jemném pozadí. Lyrická a citlivá kompozice zobrazuje siluety dvou houslí na pozadí rozčleněném do dvou barevných polí. Střídáním šedého a růžového pole umělec vytváří jemný výraz, který dovršuje bílý tón. Snová kompozice vytváří u diváka asociace a vzpomínky, které každý interpretuje pomocí svých vlastních prožitků. Dílo Vladimíra Komárka se stabilně těší vysokému sběratelskému zájmu a doporučujeme ho jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1928 - 2002
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 215 000 Kč