Nejdelší strana: 80 cm
Olej na plátně, 45x65 cm. Signováno vlevo dole Vladimír Havlic 1990. Rámováno.
Olejomalba „Mokré Velikonoce“ z roku 1990 zobrazuje deštivou krajinu. V popředí obrazu je zobrazen strom zasažený bleskem, který tvoří výraznou diagonálu. Tento pohyb opakují stromy v druhém plánu obrazové kompozice. V prázdnem kmenu stromu v prvním plánu spatřujeme velikonoční vejce. Dramatické náladě zobrazeného výjevu přidávají výrazné diagonály, které znázorňují proudy deště bičující krajinu. V třetím plánu je zobrazená bílá stavba, která jemně prosvětluje pozadí. Předložené dílo je typickou ukázkou Havlicovy tvorby, která se právem řadí k mistrovským dílům českého malířství druhé poloviny 20. století.
o autorovi: 1944 – 2004
Malíř, sochař, grafik, publicista. Studoval Střední odbornou školu výtvarnou v Praze a VŠUP v Praze u prof. Muziky. Vedle malby a sochařství se věnoval loutkářské tvorbě a novinářské ilustraci. Žil a pracoval v Plzni, vyvíjel zde rozsáhlou kulturně politickou a publikační činnost, založil grafickou dílnu ČFVU v Plzni.