Vladimír Erlebach - Klaun

Olej na překližce, 57x50 cm. Monogramováno vpravo dole ER 07. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1934 – 2018
Malíř. Studoval Sklářskou školu v Železném Brodě a AVU v Praze u V. Rady a M. Holého. Zajímal se též o herectví, studoval AMU u F. Tröstera, a ve své výtvarné práci začínal portréty významných hereckých osobností. Zabýval se figurální abstraktní malbou, byl inspirován informelem, ovlivněn také kubismem. V r. 1967 emigroval do Německa, žil ve Wiesbadenu, také v Paříži, a do Čech se vrátil v r. 1995. Jeho práce jsou zastoupeny v uměleckých sbírkách doma i v zahraničí (Německo, USA, Nizozemsko, Švédsko, Francie).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

30886. Klaun
Dražba ukončena:24.04.2019 18:50:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:2 400 Kč