Vladimír Boudník - Ryba

Strukturální grafika, 9x7 cm. 88/100. Signováno vpravo dole a vlevo nahoře v tisku V. Boudní 58. Datováno 1958. Rám, pasparta, sklo.

o autorovi: 1924-1968
Narodil se v Praze. Vyučil se nástrojařem a poté vystudoval Státní grafickou školu v Praze. Ve spojení se svým řemeslem zůstal a nacházel v něm inspiraci i materiály pro svou tvorbu. Založil vlastní umělecký směr, tzv. explosionalismus. S velkým předstihem ohlásil nástup informelu. Zemřel tragicky při jednom ze svých experimentů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 100 000 Kč

26695. Ryba
Dražba ukončena:17.01.2019 20:38:45
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:7 500 Kč