Olej na plátně, 80x52 cm, signováno vlevo dole V. Hroch 1941, rám.
1907, Praha
Soukromě studoval u Ferdinanda Engelmüllera (1923-1925). Dále studia na AVU (1925-1932; prof. Ot. Nejedlý). Studijně vycestoval do Paříže, na Korsiku, do Mnichova i Berlína. Malíř krajin i květinových zátiší.