Vladan Špaček - Už toho mám plný zuby

Nejdelší strana: 90 cm

Olej na plátně, 80x90 cm. Signováno vpravo dole Špaček 2024. Nerámováno.

Pozn.: Dílo pochází přímo z ateliéru umělce.

o autorovi: 1964
Narozen v Opavě. Vystudoval SZŠ. Do roku 1988 působil v armádě. Po revoluci se stal pilotem a létal jako instruktor v leteckých školách. Později studoval na ČVUT Fakulta Jaderná, katedra ionizujícího záření. Dále absolvoval odborné kurzy na Matematicko-fyzikální fakultě a na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. Začal studovat na Teologické fakultě Jihočeské univerzity a po zhoršení zdravotního stavu studium ukončil. Malovat začal před vojnou a učil se v ateliéru u malíře Kurovského na Pražském hradě. Tam si zamiloval surrealismus a naivismus. Oslovili ho autoři jako Salvador Dalí, Jack Vettriano. Vystavoval v Prachaticích, Vimperku, Malostranské Besedě Praha, Pitomé kavárně Praha, Galerie of Art Meinheim. Díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách. Několikrát byla použita jako dekorace ve filmové tvorbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 46 000 Kč

154204. Už toho mám plný zuby
Zbývá:27 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.02.2026 20:22:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč