Olej na kartonu, 30x40 cm, signováno vlevo dole Hohaus, rám, zaskleno.
1890, Brno
Učil se soukromě u Sam. Brunnera a Aloise Kalvody (1914). Zabýval se motivy krajin na Slovensku a městskými pohledy z ulic, oživené skupinami lidí.
Pozn.: Rám mírně poškozen.