Keramika, 8x13 cm. Značeno vespod Vingler.
Pozn.: Mírně poškozeno.
o autorovi: 1911 – 1981
Sochař, keramik, designér, vlastním jménem František Vingler. Studoval na UMPRUM u J. Laudy, H. Johnové a K. Štipla. Byl divadelním výtvarníkem (Praha, Kladno, Jihlava), věnoval se také kresbě a sochařství, typicky plastikám ptáků a zvířat. Teprve v závěru své tvorby začal vytvářet i lidské figury. Jeho monumentální plastiky jsou umístěny v mnoha exteriérech v České republice. Od r. 1945 vystavoval na členských výstavách JUV. Jeho práce jsou součástí sbírek NG Praha a v dalších českých i zahraničních (Itálie, Velká Británie) galeriích a muzeích.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 380 000 Kč.