Olej na plátně, 90x120 cm, signováno vpravo dole Živný, olištováno.
1899, Horní Krč
Žák AVU (1919-1925; prof. J. Obrovský a Krattner). Studijně vycestoval do Itálie. Věnuje se figurální tvorbě a genrovým motivům, především z vojenského prostředí.
Pozn.: Malba mírně poškozena.