Vincenc Beneš - Pod Vyšehradem

Litografie, 33x50 cm. Signováno vpravo dole tužkou V. Beneš a monogramováno vpravo dole v tisku VB. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Papír v krajích znečištěn.

o autorovi: 1883 - 1979
Narodil se ve Velkých Lišicích u Chlumce nad Cidlinou. Studoval nejprve UMPRUM u prof. Dítěte a Lišky, pak přestoupil na AVU do krajinářského ateliéru prof. Ottenfelda. S Otakarem Nejedlým založil v Praze soukromou malířskou školu. Účastnil se mnoha výstav doma i v zahraničí. Připojil se ke skupině Osma (Emil Filla, Bedřich Feigl, Max Horb, Otakar Kubín, Bohumil Kubišta, Willi Nowak, Emil Artur Pittermann, Antonín Procházka, později se přidali Vincenc Beneš, Linka Scheithauerová-Procházková a Václav Špála). Jednalo se o mladou generaci absolventů AVU (všem bylo do 25 let), kteří se věnovali především expresionismu a fauvismu.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.

22714. Pod Vyšehradem
Dražba ukončena:27.09.2018 20:19:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 09.09.2018 21:21:11 2121