Vincenc Beneš - Kytice ve váze

Olej na kartonu, 57x43 cm. Signováno vpravo nahoře V. Beneš. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 67 cm

Díváme se na expresivně pojaté zátiší od Vincence Beneše, předního představitele domácí výtvarné scény minulého století. Obrazový prostor kompozice vyplňuje váza s kyticí, kterou autor pojednal pomocí výrazného dynamického rukopisu. Expresivní poloha je dále rozvinuta v barevné skladbě, kdy bohatá škála sytých tónu souzní v harmonické symfonii barev. Vidíme jasně červené a žluté květiny, které podtrhují sytý zelený odstín, na jehož pozadí se vymezují teplé zemité tóny a modré reflexy. Dílo působí neobyčejně silným dojmem, jenž přiměje diváka se pokaždé vracet ke kompozici, aby spatřil její krásu. Předložené zátiší je vynikající ukázkou tvorby Vincence Beneše, která se právem řadí k mistrovským dílům českého malířství 20. století.

o autorovi: 1883 - 1979

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.

posouzeno znalcem
128569. Kytice ve váze
Zbývá:5 dnů, 12 hodin
Konec dražby:27.11.2024 21:06:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 300 Kč