Vincenc Beneš - Kytice ve váze

Olej na kartonu, 53x40 cm. Signováno vpravo dole V. Beneš. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 58 cm

Tato kytice Vincence Beneše je velmi poutavou a malířsky přitažlivou variantou žánru květinového zátiší, jemuž se tento přední český umělec 20. století ve svém díle věnoval. Kytice je typicky umístěná ve váze na střední osu na neutrálním pozadí. Umělcův zájem se soustředil na vystižení kvalit květů v jejich bohatosti a živosti. Uvolněný skvrnitý styl a pastózní nánosy pigmentů tento účinek výborně navozují. Působení kytice je ještě podpořeno výraznou teplou barevností a prosvětleným žlutým akcentem, který květům dodává na plasticitě. Obraz je velmi hodnotnou ukázkou bytostně malířského pojetí malby kytice, která se vyznačuje mimořádnou intenzitou. Koupi díla lze jedině doporučit.

o autorovi: 1883 - 1979

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 650 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
121310. Kytice ve váze
Dražba ukončena:28.08.2024 21:50:23
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:17 000 Kč