Vilma Vrbová - Baletka

Olej na sololitu, 43x62 cm, signováno vlevo dole Vrbová, paspartováno, nerámováno.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1905 - 1993.
Narodila se v Kutné Hoře. Studovala UMPRUM v Praze a poté AVU v ateliéru prof. Nechleby. Studijní cesty podnikla do Holandska, Francie, Itálie a Německa. Byla významnou portrétistkou dětí. V roce 1947 vyhrála soutěž o návrh na 100 Kč bankovku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč

14718. Baletka
Dražba ukončena:29.11.2017 22:23:38
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:26 000 Kč