Vilma Vrbová - Tanečnice

Olej na kartonu, 29x20 cm, signováno vlevo dole V. Vrbová, rám, pasparta, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1905 - 1993.
Narodila se v Kutné Hoře. Studovala UMPRUM v Praze a poté AVU v ateliéru prof. Nechleby. Studijní cesty podnikla do Holandska, Francie, Itálie a Německa. Byla významnou portrétistkou dětí. V roce 1947 vyhrála soutěž o návrh na 100 Kč bankovku.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 38 000 Kč

7044. Tanečnice
Dražba ukončena:25.01.2017 21:40:00
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:3 200 Kč