Viliam Chmel - Akt

Akvarel, 58x31 cm. Signováno vpravo dole V. Chmel 40. Rám, pasparta, galerijní sklo.

Nejdelší strana: 93 cm

o autorovi: 1917-1961
slovenský malíř, který studoval u M. Benky a J. Mudrocha na VŠT v Bratislavě, později na AVU ve Vídni. Jeho malba se vyznačovala barevným světelným chápáním tematiky. Byl bravurním kreslířem čistých linii aktů. Tvorba není rozsáhla, protože se dožil pouhých 43 let.

117673. Akt
Dražba ukončena:16.06.2024 20:07:05
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 100 Kč

1 100 Kč 16.06.2024 20:04:05 10462
1 000 Kč 09.06.2024 22:49:50 15118