Vilém Wünsche - V hospodě

Akvarel, 30x23 cm. Signováno vpravo dole V. Wünsche. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1900-1984
Narodil se v Šenově. Malířsví nejprve studoval ve večerních kurzech a pracoval v dole, poté odešel do Prahy na UMPRUM a AVU, kde byl žákem prof. Švabinského. Jako stipendista studoval v Paříži. Za II. světové války byl v koncentračním táboře v Osvětimi, což mu bylo poději inspirací k vytvoření cyklu obrazů. Většinou námětů své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. Jeho díla jsou mimo jiné ve sbírkách NG v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 18 000 Kč.

Vilém Wünsche
305636. V hospodě
Dražba ukončena:23.07.2020 20:05:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 100 Kč