Vilém Wünsche - Koupání v krajině

Olej na plátně, 95x155 cm. Signováno vpravo dole V. Wünsche. Datováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 178 cm

o autorovi: 1900-1984
Narodil se v Šenově. Malířství nejprve studoval ve večerních kurzech a pracoval v dole, poté odešel do Prahy na UMPRUM a AVU, kde byl žákem prof. Švabinského. Jako stipendista studoval v Paříži. Za II. světové války byl v koncentračním táboře v Osvětimi, což mu bylo později inspirací k vytvoření cyklu obrazů. Většinou námětů své tvorby je spojen především s tematikou Ostravska a tamního života poznamenaného hornictvím. Jeho díla jsou mimo jiné ve sbírkách NG v Praze.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

velký formát doporučujeme
154090. Koupání v krajině
Zbývá:26 dnů, 18 hodin
Konec dražby:25.02.2026 21:49:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč