Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole V. Trsek. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
o autorovi: Narození: 7. ledna 1862, Běleč
Úmrtí: 6. května 1937, Praha
Narodil se v lesích na Křivoklátsku v rodině Eduarda Trska, který byl „pojezdný“ u Fürstenbergů. V letech 1878 – 1890 studoval na malířské Akademii v Praze u prof. A. Lhoty, Fr. Sequense a M. Pirnera. Vilém Trsek byl zakládajícím členem J.U.V. v Praze. V roce 1900 vystavoval v Paříži, kde získal čestné uznání.