Vilém Topinka

61002. Průvod krojovaných

popis: Olej na plátně, 60x90 cm. Signováno vpravo dole V. Topinka. Rámováno.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1909 - 1977
Narodil se v Prostějově. Výtvarné vzdělání získal na soukromé škole u akademického malíře a profesora kreslení Františka Myslivce v Brně. Především byl krajinářem. Maloval krajinu na Kyjovsku, Valašsku kolem Bečvy, Hrozenkova a Velkých Karlovic. Najdeme u něj také krajinu Drahanské vysočiny a panoramatické záběry na Prostějov. Tvořil také figurální malby, zátiší, portréty, lidové kroje a divadelní dekorace.
Zájem o tohoto autora v posledních letech výrazně stoupá. Kvality autora toto dílo jasně začleňují do kvalitních sbírkových uměleckých fondů folklorní malby moravských malířů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč.

dražba ukončena: 01.07.2021 20:56:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 4 100 Kč