Vilém Topinka - Idylka na venkově

Olej na plátně, 122x100 cm. Signováno vpravo dole V. Topinka. Rámováno v původním dobovém širokém rámu.

Pozn.: Monumentální galerijní provedení zachycující panoramatický pohled slovácké krajiny od vynikajícího malíře krajináře. V této kvalitě a velkoformátovém rozměru na trhu s uměním se nevyskytuje. Obraz několikráte vystavován, úspěšné zvládnutí perspektivy ve velkoformátovém díle je vždy velkou výzvou na prověření schopnosti malíře - krajináře. Impresionistické prvky projevující se v obraze jasně začleňují toto dílo do kvalitních sbírkových uměleckých fondů folklorní malby moravských kumštýřů, dnes ceněných i v západní Evropě, zejména v Rakousku, kde dodnes žije početná Česká komunita. Dále krajané z USA projevují v současné době velký zájem zejména o folklorní díla moravských malířů. Investiční potenciál zaměřený na folklorní díla se za posledních 10 let nesmírně navýšil, což se projevuje v neustále narůstajících hodnotách děl folklorní malbou inspirovaných, viz. díla Joži Uprky, dnes realizovaná i za milionové částky! Trh s uměním již vyprodal Jožu Uprku, Antoše Frolku, Cyrila Mandela a postupně se logicky přesouvá investiční záměr sběratelů na další mistry folklorní malby - Molitor, Topinka, Sup, Mandel Jura, Pernica , Camillo - Daněk, Ehrenhaft, Lejček, Lolek, Černý, Koudelka, Štěpánek atd. Do roku 2028 dojde k úplnému vyprodání významných folklorních děl a následně vytvořené sbírkové fondy budou zaznamenávat několikanásobné investiční zhodnocení jejich sbírkových fondů.

o autorovi: 1909 - 1977

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 42 000 Kč.

vydraženo velký formát
71635. Idylka na venkově
Dražba ukončena:26.01.2022 22:25:55
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:16 000 Kč